Okulár Explore Scientific 82° 6,7mm (1,25in)

Okulár Explore Scientific 82° 6,7mm (1,25in)

Hodnotenie produktu: 4.86/5 (7x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

optické členy 7/4, FMC, LER 15,6mm, FS 9,5mm, Ar, vodotesný

159 € s DPH

Skladové číslo: 0218806

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Ultra širokouhlé astro okuláre z dielne americkej firmy Explore Scientific s enormným zdanlivým zorným poľom až 82° na vás urobia dojem špičkovou kvalitou optického i mechanického prevedenia. S týmito okulármi ľahko zabudnete na to, že sa pozeráte cez hvezdársky ďalekohľad a budete sa cítiť akoby ste sa vznášali priamo vo vesmírnom priestore. Okuláre umožňujú prirodzené a veľmi komfortné pozorovanie čo odďaľuje únavu oka a predlžuje čas pozorovania dôležitý na to, aby oko dokázalo vnímať aj obrazové detaily, ktoré nemuselo zachytiť pri prvom pohľade. Veľmi zaujímavým plusom ultra širokouhlých okulárov Explore Scientific je tiež možnosť sledovať menej jasné objekty hlbokého vesmíru (hmloviny, galaxie) mimo optickej osi, tzv. bočným videním, kde sa slabé svetlo z týchto objektov dostane aj na svetlocitlivé miesta očnej sietnice, okom sa teda pozeráme mierne stranou od stredu zorného poľa.

Okuláre Explore Scientific ES82 s ohniskom 6,7mm disponujú 7 optickými členmi v 4 skupinách a pri ich výrobe boli použité najmodernejšie materiály a špičkové, patentované antireflexné vrstvenie EMD™ (typu fully multi coated), všetky vnútorné časti okulára sú ako aj okraje šošoviek sú vyčiernené proti vnútorným odleskom a svetelným stratám. Výsledkom je excelentne ostrý a kontrastný obraz do úplných okrajov zorného poľa. Okuláre sú parfokálne, nie je potrebné pri ich výmene dolaďovať ostrosť obrazu alebo len minimálne. Okuláre sú vodotesné a plnené argónom proti vnútornému zahmlievaniu, prachu a tvorbe plesní čo výrazne predlžuje ich životnosť. Tubus okulára je vyhotovený z nehrdzavejúcej ocele so stredovým pogumovaním pre komfortnú manipuláciu. Okuláre disponujú zvinovacími gumovými očnicami. Dodávajú sa s krytkami a v pevnej krabičke s vnútornou penou pre bezpečné prenášanie a skladovanie.

Ohnisková vzdialenosť 6,7 mm
Upínací priemer 1,25in (31,7mm)
Zdanlivé zorné pole 82°
Primárne využitie Planéty-Mesiac, Hmloviny-Galaxie-Hviezdokopy
Počet optických členov 7
Vzdialenosť výstupnej pupily 15,6 mm
Clona-priemer 9,5 mm
Antireflexné vrstvy EMD™ (FMC)
Vodotesnosť Vodotesný a plnený argónom
Najväčšia šírka barelu 42 mm
Hmotnosť 290 g

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií