Teleskop Bresser MESSIER MC-152-1900 EXOS-2

Teleskop Bresser MESSIER MC-152-1900 EXOS-2

Hodnotenie produktu: 4/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

152mm objektív f/12,5, montáž EQ-5, 2,5in fokuser, oceľový statív

1099 € s DPH

Skladové číslo: 4752198

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Hvezdársky ďalekohľad Bresser Messier MC-152/1900 EXOS-2 je pomerne ľahko prenášateľný a výkonný astro teleskop pre začínajúcich i pokročilejších pozorovateľov s veľkým 152mm objektívom a dlhým ohniskom 1900mm. Tieto ďalekohľady disponujú kombinovaným zrkadlovo-šošovkovým optickým dizajnom Maksutov-Cassegrain s typicky nižšou svetelnosťou f/12,5, ktorý však podáva relatívne čistý, ostrý a kontrastný obraz s dobrým rozlíšením v celom zornom poli. Ďalekohľad nájde využitie najmä pri planetárnom pozorovaní objektov našej slnečnej sústavy (planéty, Mesiac), ale aj pri pozorovaní pozemských objektov (s voliteľným terestrickým diagonálom), prípadne pri pozorovaní niektorých jasnejších a uhlovo menších hmlovín a galaxií.

Súčasťou optického tubusu Bresser Messier MC-152/1900 je excelentný celokovový zaostrovací mechanizmus Bresser Hexafoc s veľkým 2,5in (6,5cm) šesťuholníkovým prierezom umožňuje používať širokouhlé okuláre takmer bez vinetácie (stmavenia okrajov zorného poľa spôsobeného úzkymi priemermi fokuserov) a má veľmi hladký a súvislý chod. Robustné hrebeňové zaostrovanie so šikmým drážkovaním pre ešte väčšiu presnosť netrpí vôľami a unesie aj ťažšie vizuálne (veľké a ťažké okuláre, binohlavy s dvoma okulármi) a astrofoto príslušenstvo (DSLR, CCD kamera). Na zaostrovacom výťahu s milimetrovou stupnicou je možné nastaviť tuhosť chodu a jeho uzamykanie. Pre ešte presnejšie ladenie ostrosti obrazu je možnosť dokúpiť prevodovú redukciu 10:1 a získať tak dvojstupňové zaostrovanie (hrubé + jemné), vhodné najmä pre astrofotografické účely. Okulárový výťah s 2in výstupom pre 2in (50,8mm) aj 1,25in (31,7mm) príslušenstvo je zakončený T2 závitom pre priame pripojenie DSLR fotoaparátu, takže nie je potrebné kupovať fotoadaptér, stačí dokúpiť už len T2 krúžok pre konkrétnu značku vášho DSLR. Okuláre ale aj iné ťažšie príslušenstvo sú v okulárovom výťahu perfektne zaistené proti nežiadúcemu pohybu pomocou kompresného krúžku, nielen jednou či dvomi samostatnými skrutkami ako je bežné pri iných teleskopoch. K montáži je tubus prichytený pevnou obručou s univerzálnou 44m širokou dovetail lištou z nehrdzavejúcej ocele. Na pohodlné a bezpečné prenášanie je vybavený rúčkou, na ktorú sa dá naviac pripevniť fotoaparát na širokouhlé zábery nočnej oblohy. Najnovšie v balení nájdete aj držiak na váš smartfón (smartfón nie je súčasťou balenia) a tiež bezpečnú slnečnú fóliu na pozorovanie slnečnej fotosféry (slnečné škvrny, granulácia, zatmenia Slnka, prechody vnútorných planét či vtákov, lietadiel alebo satelitov popred slnečný disk, atď.).

Slnečná fólia v rámiku sa pred pozorovaním Slnka musí bezpečne upevniť vždy len pred objektív ďalekohľadu. Nechránený pohľad do Slnka alebo jeho okolia bez špeciálnej slnečnej fólie by malo za následok nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Nikdy nenechávajte deti s ďalekohľadom bez dozoru poučenej dospelej osoby!

Skvele vysústružená nemecká paralaktická montáž Bresser EXOS-2, ekvivalent triedy EQ-5 s nosnosťou do 13kg, je navrhnutá pre potreby vizuálneho pozorovania a nenáročného astrofotografovania. Rovníková montáž s flexi ručným ovládaním jemného posuvu na stabilnom oceľovom statíve zabezpečuje presný chod optického tubusu za pozorovanými objektmi a výbornú stabilitu obrazu pri manipulácii s teleskopom, napríklad pri zaostrovaní, ručnom sledovaní objektov, pozorovaní vo vetre. K montáži je možné dokúpiť motorčeky v oboch osiach pre komfortné automatické udržiavanie pozorovaného objektu v zornom poli okulára alebo kompletnú GOTO súpravu pre vyhľadávanie a presné sledovanie objektov na astrofotografické účely. Paralaktická montáž je postavená na ešte pevnejšom a extrémne stabilnom statíve s nastaviteľnou výškou z nehrdzavejúcej ocele. Všetky diely spájajúce montáž so statívom sú kovové a predurčené na dlhú životnosť. Montáž Bresser EXOS-2 je štandardne vybavená guľôčkovými ložiskami v oboch osiach a závitovkovým ozubeným súkolesím pre hladký a presný chod, vstavanou vodováhou pre jednoduché nastavenie teleskopu do vodorovnej polohy, táckou pre odkladanie príslušenstva, násadou pre protizávažia, polárnym hľadáčikom s voliteľným LED podsvietením pre presné polárne nastavenie astro teleskopu pre účely astrofotografovania.

Obsah balenia: optický tubus Maksutov-Cassegrain, obruče a 44mm lišta, rovníková montáž EXOS-2, okulár Super Plössl 26mm (1,25in=31,7mm), optický hľadáčik 6x30mm, 90° diagonálne zrkadlo (1,25in), integrovaný T2 fotoadaptér 1,25in, redukcia 2in-1,25in, slnečná fólia v rámiku, držiak na smartfón, planetárny softvér, otočná mapa oblohy

Hlavné využitie astrofotografia, mesiac a planéty, hmloviny a galaxie, pozemská príroda
Optický dizajn Maksutov-Cassegrain
Velkosť objektívu 152 mm
Ohnisková vzdialenosť 1900 mm
Relatívna svetelnosť f/12,5
Zväčšenie (využiteľné max.) 300x
Zväčšenie s okulármi v balení 73x
Okuláre v balení 26 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm)
Montáž paralaktická montáž
Pohon montáže len manuálny, voliteľné GOTO
Hľadáčik LED
Statív oceľ
Statív (výška) 69-109 cm

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií