Filter planetárny Meade súprava č.1 (1,25in)

Filter planetárny Meade súprava č.1 (1,25in)

Hodnotenie produktu: 4.56/5 (9x)

Vaše hodnotenie:

Meade Instruments

Planetárne fotovizuálne filtre #12, #23A, #58, #80A

59 € s DPH

Skladové číslo: 07530

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Fotovizuálne planetárne filtre Meade Series 4000 Color Filter Set #1 #07530 je súprava farebných filtrov umožňujúca vizuálne pozorovanie a fotografovanie planetárnych detailov, ktoré zostávajú bez filtrov prakticky skryté. Planetárne filtre sa jednoducho inštalujú na vnútorný závit kompatibilných okulárov s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm) alebo na fotoadaptér a dajú sa používať buď samostatne alebo aj v kombinácii (piggybacking) pre dosiahnutie špecifickej filtrácie vo viditeľnom spektre. Planetárne filtre Meade sú vyrobené z kvalitného optického skla zanesením farby priamo do skla na rozdiel od nekvalitných lacných filtrov vyrobených len naparením farebných odtieňov na povrch skla. Všetky filtre sú naviac potiahnuté špeciálnymi antireflexnými vrstvami po oboch stranách pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov. Planetárne filtre sú uložené v hliníkovom ráme označenom Wrattenovým číslom, ktorým sa rozlišujú farby a priepustnosť filtrov. Farebné filtre Meade Series 4000 sa dodávajú v pevnom plastovom obale s penovou výstielkou pre bezpečné uloženie.

Aký je rozdiel medzi pozorovaním s filtrami a bez nich? V závislosti od atmosférických podmienok Zeme a tiež pozorovanej planéty môže byť rozsah prínosu použitia farebných planetárnych filtrov od malých až po dramatické. Použitie planetárnych filtrov Meade Series 4000 môže znamenať, že uvidíte aj menšie krátery v mesačnom Claviuse alebo 5-6 vírov či slučiek v severnom rovníkovom páse Jupitera namiesto 1-2 takýchto úkazov viditeľných bez filtrov. Filtre vám môžu odhaliť vnútorný prstenec Saturna, atď. 

Planetárne filtre v balení: 

#12 žltý planetárny filter (74% priepustnosť) - silne kontrastuje s modrastými oblasťami na Jupiteri a Saturne a zvýrazňuje červené a oranžové obrazové prvky. Tiež využiteľný na zvýšenie kontrastu pri pozorovaní povrchu Mesiaca.

#23A svetločervený planetárny filter (25% priepustnosť) - vytvára silný kontrast a posilňuje modro-zelené okraje povrchových detailov. Využiteľný najmä pri pozorovaní Jupitera, Saturnu a Marsu. Zvyšuje kontrast pri pozorovaní Merkúru na svetlo modrej dennej oblohe alebo počas súmraku. 

#58 zelený planetárny filter (24% priepustnosť) - zviditeľňuje obrazové štruktúry na povrchu Jupitera a Saturnu. Výrazne zvyšuje kontrast polárnych čiapočiek na Marse a zlepšuje kontrast zložitejších atmosférických úkazov na Venuši.

#80A modrý planetárny filter (30% priepustnosť) - populárny najmä pri skúmaní Jupitera a Saturnu, zvyšuje kontrast prúdov v oblačných pásoch a obrazových detailov Červenej škvrny na Jupiteri. Zvýrazňuje obrazové štruktúry polárneho fenoménu a pásov Saturnu. Veľmi vhodný aj ako kontrast zvýrazňujúci mesačný filter.

Dôležité upozornenie! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Slnko je možné pozorovať len pomocou špeciálnych slnečných fólií alebo slnečných filtrov bezpečne umiestnených vždy pred objektívom hvezdárskeho ďalekohľadu, prípadne pomocou špeciálnych slnečných teleskopov so zabudovanými slnečnými filtrami.

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií