Teleskop Bresser MESSIER NT-130L-1000 OTA

Teleskop Bresser MESSIER NT-130L-1000 OTA

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

130mm Newton, f/7,7, fokuser 2,5in fokuser, 6x30mm hľadáčik, obruče+lišta

259 € s DPH

Skladové číslo: 4830100

Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

Astro teleskop Bresser Messier NT-130L/1000 EXOS-1 je zrkadlový hvezdársky ďalekohľad optickej konštrukcie Newton so 130mm objektívom a dlhým 1000mm ohniskom bez montáže a bez statívu. Tento veľmi populárny teleskop je určený pre začiatočníkov a pokročilých s vyššími nárokmi na celkovú kvalitu prístroja, hodí sa najmä pre vizuálne planetárne pozorovania, pozorovanie jasnejších deep-sky objektov, čiastočne aj na nenáročné astrofotografovanie. Veľkosť sekundárneho zrkadla je 45mm, zatienenie 35%.

Reflektor s parabolickým zrkadlom so svetelnosťou f/7,7 bez farebnej chyby pekne zobrazí Mesiac a planéty v slnečnej sústave, ale aj niektoré jasnejšie objekty hlbokého Vesmíru (napr. Veľká hmlovina v Orióne). Optický hľadáčik 6x30mm s veľkým zorným poľom uľahčí vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe. S teleskopom v balení nájdete aj okulár Super Plössl 26mm s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm) a zdanlivým zorným poľom 50°, s ktorým dosiahnete zväčšenie 38x. Maximálne využiteľné zväčšenie teleskopu je približne 250x. Zväčšenie je možné meniť pomocou okulárov s rôznymi ohniskami, prípadne ich kombináciou s Barlow šošovkami, ktoré znásobia výsledné zväčšenie. Optický tubus vyrobený z hliníka a k montáži je prichytený pevnou montážnou obručou s lištou. 

Okulárový výťah s 2in výstupom pre 2in (50,8mm) aj 1,25in (31,7mm) príslušenstvo, s milimetrovou stupnicou a hrebeňovým systémom zaostrovania má hladký a súvislý chod. Je zakončený T2 závitom pre priame pripojenie DSLR fotoaparátu, takže nie je potrebné kupovať drahý fotoadaptér, stačí dokúpiť už len T2 krúžok pre konkrétnu značku vášho DSLR. Okuláre ale aj iné ťažšie príslušenstvo sú v okulárovom výťahu perfektne zaistené proti nežiadúcemu pohybu pomocou kompresného krúžku, nielen jednou či dvomi samostatnými skrutkami ako je bežné pri iných teleskopoch. Na pohodlné a bezpečné prenášanie je vybavený rúčkou, na ktorú sa dá naviac pripevniť fotoaparát na širokouhlé zábery nočnej oblohy. 

S teleskopom v balení teraz nájdete aj certifikovanú slnečnú fóliu v rámiku určenú na bezpečné pozorovanie slnečnej fotosféry (slnečné škvrny, zatmenia, granulácia) alebo zatmení Slnka či prechody planét a iných objektov popred slnečný disk.

Slnečná fólia v rámiku sa pred pozorovaním Slnka musí bezpečne upevniť vždy len pred objektív ďalekohľadu. Nechránený pohľad do Slnka alebo jeho okolia bez špeciálnej slnečnej fólie by malo za následok nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Nikdy nenechávajte deti s ďalekohľadom bez dozoru poučenej dospelej osoby!

Obsah balenia: zrkadlový optický tubus, okulár Super Plössl 26mm (1,25in), integrovaný adaptér 2in-1,25in/T2, optický hľadáčik 6x30mm, otočná hviezdna mapa, slnečná fólia v rámiku, obruče s upínacou lištou a rukoväťou a držiakom fotoaparátu, držiak na smartfón

Hlavné využitie mesiac a planéty
Optický dizajn šošovkový achromat
Velkosť objektívu 130 mm
Ohnisková vzdialenosť 1000 mm
Relatívna svetelnosť f/7,7
Zväčšenie (využiteľné max.) 250x
Zväčšenie s okulármi v balení 38x
Okuláre v balení 26 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 1 arcsec
Montáž OTA bez montáže a statívu
Hľadáčik optický
Statív oceľ
Rozmery OTA 16,5 x 92 cm
Hmotnosť OTA 5,2 kg

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií