Filter mesačný a planetárny Meade súprava #3200 (1,25in)

Filter mesačný a planetárny Meade súprava #3200 (1,25in)

Hodnotenie produktu: 4.56/5 (9x)

Vaše hodnotenie:

Meade Instruments

Planetárne filtre #12, #25A, #80A a neutrálny mesačný filter

49 € s DPH

Skladové číslo: 07544

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Fotovizuálne planetárne filtre a mesačný filter Meade Series 4000 #3200 Lunar and Planetary Color Filter Set #07544 je nevyhnutným príslušenstvo pre vizuálne pozorovanie a astrofotografovanie povrchových detailov Mesiaca a najčastejšie pozorovaných planét (Jupiter, Saturn, Mars). Účelom planetárnych filtrov je zvýšenie kontrastu obrazu a odkrytie jemnejších obrazových štruktúr, ktoré by bez filtrácie boli prakticky neviditeľné. Fotovizuálne planetárne filtre Meade sú vyrobené z kvalitného farbeného optického skla zanesením farby priamo do skla na rozdiel od nekvalitných a lacných filtrov vyrobených len naparením farebných odtieňov na povrch skla. Všetky filtre sú potiahnuté špeciálnymi antireflexnými vrstvami po oboch stranách pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov. Fotovizuálne filtre sa inštalujú veľmi jednoducho naskrutkovaním na vnútorný závit okulárov s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm). Filtre sú uložené v hliníkovom ráme označenom Wrattenovým číslom, ktorým sa rozlišujú farby a priepustnosť filtrov. Planetárne filtre sa môžu používať samostatne alebo v kombinácii ich pospájaním (piggybacking) pre dosiahnutie špecifickej filtrácie vo viditeľnom spektre. Filtre sa dodávajú v pevnom plastovom obale s penovou výstielkou pre bezpečné uloženie.

Planetárne filtre v balení:

#12 žltý planetárny filter (74% priepustnosť) - pridáva kontrast v modrej oblasti, posilňuje červené a žlté oblasti na Jupiteri a Saturne, zvyšuje kontrast pri pozorovaní Mesiaca a Marsu.

#25A červený planetárny filter (14% priepustnosť) - zabezpečí ostrý kontrast Jupiterových oblačných pásov, pomáha zviditeľniť polárne čiapočky a moria na Marse, odporúča sa používať s väčšími priemermi objektívov kvôli pomerne nízkej priepustnosti.

#80A modrý planetárny filter (30% priepustnosť) - veľmi populárny filter na zviditeľnenie špirálovitých častí v Jupiterových pásoch včetne Červenej škvrny, zvyšuje kontrast obrazu Mesiaca a Saturnu.

ND96 mesačný filter (13% priepustnosť) - významne redukuje nežiadúci mesačný svit, ktorý bráni pozorovaniu niektorých obrazových detailov na Mesiaci.

Dôležité upozornenie! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Slnko je možné pozorovať len pomocou špeciálnych slnečných fólií alebo slnečných filtrov bezpečne umiestnených vždy pred objektívom hvezdárskeho ďalekohľadu, prípadne pomocou špeciálnych slnečných teleskopov so zabudovanými slnečnými filtrami.

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií