Teleskop Bresser MESSIER AR-80/640 AZ NANO

Teleskop Bresser MESSIER AR-80/640 AZ NANO

Hodnotenie produktu: 4.66/5 (32x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

80mm šošovkový objektív, 1 okulár, držiak na mobil, AZ NANO montáž

199 € s DPH

Skladové číslo: 4580640

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Hvezdársky ďalekohľad Bresser Messier AR-80/640 AZ NANO je krátkoohniskový šošovkový astro teleskop s 80mm achromatickým objektívom a 640mm ohniskom, určený pre začiatočníkov najmä na pozorovanie a nenáročné astrofotografovanie Mesiaca a blízkych planét. 80mm objektív dokáže získať o 31% viac svetla ako 70mm šošovkový objektív, čo je pozorovateľný rozdiel prejavujúci sa v jasnejších obrazových detailoch. Krátke ohnisko teleskopu zase umožňuje širšie zorné pole a pozorovanie priestrannejších objektov ako sú napríklad otvorené hviezdokopy či Mliečna dráha. Tiež je možné pozorovať aj niektoré jasnejšie deep-sky objekty (hmloviny, hviezdokopy), prípadne pozemská príroda. S okulárom Super Ploessl 26mm v balení dosiahnete zväčšenie len cca 25x, maximálne prakticky využiteľné zväčšenie dosiahnuteľné s týmto teleskopom je 160x. K teleskopu preto odporúčame dokúpiť ďalšie 2-3ks okulárov pre dosiahnutie vyšších zväčšení. Vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe vám uľahčí LED hľadáčik s červeným bodom. Pozorovanie objektov v pohodlnej polohe zabezpečí diagonálny hranol s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm). Teleskop je postavený na veľmi jednoducho ovládateľnej azimutálnej montáži Bresser NANO AZ so stabilným oceľovým statívom s plastovými prvkami. Montáž NANO AZ dokáže uniesť aj ľahšie zrkadlové alebo šošovkové optické tubusy s hmotnosťou do 4kg vybavené univerzálnou 44mm širokou Vixen-style lištou. Ďalekohľad je veľmi ľahko prenášateľný a tak vhodný na cestovanie. Dajú sa s ním robiť aj nenáročné snímky pozorovaných objektov s vlastným mobilom, a to pomocou držiaka/fotoadaptéra v balení alebo pripojiť CCD kameru alebo ľahšiu DSLR priamo na okulárový výťah, fotoadaptér je v balení, stačí dokúpiť T2 krúžok. 

Obsah balenia: optický tubus, 1,25in diagonálne zrkadlo, okulár SPL-26mm (1,25in), LED hľadáčik, oceľový statív, azimutálna montáž, fotoadaptér pre pripojenie DSLR (M42x0,75mm), smartfon adaptér, otočná mapa vesmíru

Hlavné využitie mesiac a planéty, pozemská príroda
Optický dizajn šošovkový achromat
Velkosť objektívu 80 mm
Ohnisková vzdialenosť 640 mm
Relatívna svetelnosť f/8
Zväčšenie (využiteľné max.) 160x
Zväčšenie s okulármi v balení 24x
Okuláre v balení 26 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 1,76 arcsec
Montáž azimutálna montáž
Pohon montáže len manuálny
Hľadáčik LED
Statív hliník
Celková hmotnosť 5,3 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií