Teleskop Meade STARNAVIGATOR NG 90mm MAK

Teleskop Meade STARNAVIGATOR NG 90mm MAK

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Meade Instruments

90mm Maksutov, GOTO montáž, Audiostar ovládač, 2 okuláre

499 € s DPH

Skladové číslo: 71656

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Robotizovaný hvezdársky ďalekohľad Meade StarNavigator NG 90mm Maksutov-Cassegrain s 90mm objektívom a ohniskovou vzdialenosťou 1250mm (f/13,9) je GOTO ďalekohľad vhodný najmä na vizuálne planetárne pozorovania, teda pozorovanie Mesiaca a jasnejších planét v našej slnečnej sústave. Je s ním však možné vidieť aj niektoré jasnejšie objekty vzdialeného vesmíru, tzv.deep-sky objekty, napríklad Veľkú hmlovinu v Orióne (M42). GOTO montáž automaticky vyhľadáva aj udržiava vybrané objekty v zornom poli okulára. Ďalekohľad Meade StarNavigator NG 90mm MAK disponuje dvomi okulármi s ohniskami MA-9mm a MA-26mm s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm), ktoré poskytnú zväčšenia 139x a 48x. Maximálne užitočné zväčšenie ďalekohľadu je cca 180x (s voliteľným okulárom a ak to umožní atmosférický seeing/stabilita atmosféry). Pre dosiahnutie ďalších zväčšení bude potrebné dokúpiť okuláre s rôznymi ohniskami. LED hľadáčik s červeným bodom pomáha ľahko lokalizovať objekty na nočnej oblohe. V balení je hliníkový statív/trojnožka, na jednoramennú montáž dokážete ľahko uchytiť aj iné ľahké optické tubusy s lištou v štýle Vixen. Automatizovaná GOTO montáž sa ovláda pomocou ručného ovládača Meade AudioStar, ktorý obsahuje databázu 30-tisíc objektov a viac ako 4 hodiny audio nahrávok (len v angličtine), čo vám umožní dozvedieť sa viac o pozorovaných objektoch a zároveň cibriť svoju angličtinu. Montáž je napájaná 8ks batérií typu AA alebo externým zdrojom napájania (nie sú v balení). Hmotnosť celej zostavy je necelých 6kg (rozmery v rozloženom stave 61x61x135cm), takže je veľmi ľahko prenášateľná a využiteľná aj na dovolenke či pri hľadaní skutočne tmavej oblohy, ktorá je žiaľ kvôli všadeprítomnému umelému osvetleniu čoraz vzácnejšia.

Obsah balenia: optický tubus 90mm MAK, okuláre MA-26mm a MA-9mm (1,25in), jednoramenná robotizovaná GOTO montáž, ručný ovládač AudioStar, hliníkový statív

Hlavné využitie mesiac a planéty, pozemská príroda
Optický dizajn Maksutov
Velkosť objektívu 90 mm
Ohnisková vzdialenosť 1250 mm
Relatívna svetelnosť f/13,9
Zväčšenie (využiteľné max.) 180x
Zväčšenie s okulármi v balení 48x, 139x
Okuláre v balení 26 mm, 9 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 1,3 arcsec (Dawes)
Montáž azimutálna montáž
Pohon montáže GOTO automatické vyhľadávanie a sledovanie
Hľadáčik LED
GPS prijímač nie
Statív hliník
Celková hmotnosť 5,58 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií