Teleskop Meade STARNAVIGATOR NG 90mm REF

Teleskop Meade STARNAVIGATOR NG 90mm REF

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Meade Instruments

90mm achromatický refraktor, GOTO montáž, Audiostar ovládač, 2 okuláre

439 € s DPH

Skladové číslo: 71653

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 20.09.2021

Robotizovaný hvezdársky ďalekohľad Meade StarNavigator NG 90mm REFRACTOR s 90mm achromatickým šošovkovým objektívom a ohniskovou vzdialenosťou 900mm (f/10) je GOTO ďalekohľad vhodný najmä na vizuálne planetárne pozorovania, teda najmä pozorovanie Mesiaca a tiež niekoľkých jasnejších planét v našej slnečnej sústave. Je s ním však možné vidieť aj niektoré jasnejšie objekty vzdialeného vesmíru, tzv.deep-sky objekty ako sú jasnejšie hmloviny (napr. M42 Veľka hmlovina v Orióne), galaxie (M31 Galaxia Androméda), hviezdokopy (M45 Plejády). GOTO montáž automaticky vyhľadáva aj udržiava vybrané objekty v zornom poli okulára. Ďalekohľad Meade StarNavigator NG 90mm REF je vybavený diagonálnym hranolom so vzpriameným obrazom (umožňuje aj pozorovanie prírody) a dvomi okulármi s ohniskami MA-9mm a MA-26mm s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm), ktoré poskytnú zväčšenia 100x a 34x. Maximálne užitočné zväčšenie ďalekohľadu s voliteľným okulárom je cca 180x (ak to umožní atmosférický seeing/stabilita atmosféry). Pre dosiahnutie ďalších zväčšení je potrebné dokúpiť okuláre s rôznymi ohniskami. LED hľadáčik s červeným bodom pomáha ľahko lokalizovať objekty na nočnej oblohe. V balení je hliníkový statív/trojnožka, jednoramenná montáž dokáže uniesť aj iné ľahké optické tubusy s lištou v štýle Vixen. Automatizovaná GOTO montáž sa ovláda pomocou ručného ovládača Meade AudioStar, ktorý obsahuje databázu 30-tisíc objektov a viac ako 4 hodiny audio nahrávok (len v angličtine), čo vám umožní dozvedieť sa viac o pozorovaných objektoch a zároveň cibriť svoju angličtinu. Montáž je napájaná 8ks batérií typu AA alebo externým zdrojom napájania (nie sú v balení). Hmotnosť celej zostavy je 6,2kg (rozmery v rozloženom stave 61x61x150cm), takže je veľmi ľahko prenášateľná a využiteľná aj na dovolenke či pri hľadaní skutočne tmavej oblohy, ktorá je žiaľ kvôli všadeprítomnému umelému osvetleniu čoraz vzácnejšia.

Obsah balenia: optický tubus 90mm REF s lištou v stýle Vixen, LED hľadáčik, okuláre MA-26mm a MA-9mm (1,25in), jednoramenná robotizovaná GOTO montáž, diagonálny hranol 1,25in, ručný ovládač AudioStar, hliníkový statív

Hlavné využitie mesiac a planéty, pozemská príroda
Optický dizajn Maksutov
Velkosť objektívu 90 mm
Ohnisková vzdialenosť 900 mm
Relatívna svetelnosť f/10
Zväčšenie (využiteľné max.) 180x
Zväčšenie s okulármi v balení 34x, 100x
Okuláre v balení 26 mm, 9 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 1,3 arcsec (Dawes)
Montáž azimutálna montáž
Pohon montáže GOTO automatické vyhľadávanie a sledovanie
Hľadáčik LED
GPS prijímač nie
Statív hliník
Celková hmotnosť 6,2 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií