Teleskop Bresser MESSIER DOBSON 6in

Teleskop Bresser MESSIER DOBSON 6in

Hodnotenie produktu: 4.92/5 (12x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

150mm parab. zrkadlo, f/5, 2in fokuser, tubus aj na rovníkovú montáž

329 € s DPH

Skladové číslo: 4716415

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Hvezdársky ďalekohľad Bresser Messier Dobson 6in je stolový astro teleskop typu Newton s priemerom zrkadlového objektívu 150mm, ohniskom 750mm a svetelnosťou f/5. Teleskop je vybavený kvalitným parabolickým hlavným zrkadlom, ktoré dosahuje oveľa lepšiu ostrosť a kontrast výsledného obrazu ako ďalekohľady s obyčajným guľovým zrkadlom. Kvalitná optika spĺňajúca difrakčný limit (Diffraction Limited Optics) zaručuje detailný, ostrý a kontrastný obraz (Strehl index >0,8). Veľkosť sekundárneho zrkadla je 55mm. Napriek svojej nízkej cene tento teleskop svojim univerzálnym využitím a kvalitou konkuruje aj oveľa drahším astro ďalekohľadom. Hlavnou prednosťou je rýchlosť zostavenia a jednoduchosť používania teleskopu. Tento malý teleskop, vhodný aj na cestovanie, so základňou typu Dobson je pripravený z výroby a po vytiahnutí z krabice ho jednoducho postavíte na stôl vo svojej záhrade a v priebehu niekoľkých minút môžete pozorovať. S krátkoohniskovým teleskopom Bresser Messier Dobson 6in sa vďaka jeho širšiemu zornému poľu a 150mm objektívu nemusíte obmedzovať len na pozorovanie Mesiaca a jasných planét, uvidíte aj jasnejšie deep-sky objekty ako sú hmloviny, galaxie, guľové či otvorené hviezdokopy. Teleskop je vybavený LED hľadáčikom na jednoduchšie vyhľadávanie objektov nočnej oblohy. V balení nájdete aj 2 okuláre typu Kellner s ohniskami 9mm a 25mm a s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm), s ktorými dosiahnete výsledné zväčšenie 30x a 83x. Maximálne prakticky využiteľné zväčšenie teleskopu je cca 300x. Zaostrovací mechanizmus teleskopu je jednoduchý hrebeňový s výstupom pre 2in (50,8mm) a s adaptérom  balení aj 1,25in (31,7mm) príslušenstvo. Mesačný filter dodávaný s teleskopom vám umožní vidieť obrazové detaily na povrchu Mesiaca, ktoré by inak zanikli v jeho jase. Ďalekohľad je vybavený aj kompasom a vodováhou pre jeho ľahšiu orientáciu v priestore. Optický tubus je uchytený v obručiach, v ktorých je možné ním otáčať a nájsť tak správnu pozorovaciu pozíciu či ho jednoducho vyvážiť. Ďalšou inováciou, ktorú ocení každý astro amatér je možnosť v priebehu pár minút tubus vybrať z Dobsonovej základne a jednoducho ho pripojiť pomocou voliteľnej lišty k rovníkovej montáži pre nenáročné astrofotografovanie. Na tento účel nie je potrebné pri fotení s DSLR dokupovať fotoadaptér, nakoľko okulárová redukcia je vybavená závitom M42x0,75mm, stačí dokúpiť už len T2 krúžok pre konkrétnu značku DSLR.

Obsah balenia: optický tubus, obruče a lišta, Dobson základňa, 2ks okuláre Kellner (9mm, 25mm), mesačný filter, LED hľadáčik, adaptér 2in-1,25in

Hlavné využitie mesiac a planéty, hmloviny a galaxie
Optický dizajn zrkadlový Newton
Velkosť objektívu 150 mm
Ohnisková vzdialenosť 750 mm
Relatívna svetelnosť f/5
Zväčšenie (využiteľné max.) 300x
Zväčšenie s okulármi v balení 30x, 83x
Okuláre v balení 9 mm, 25 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 0,92 arcsec
Montáž azimutálna montáž Dobson
Pohon montáže len manuálny
Hľadáčik LED
Rozmery OTA 18 x 18 x 68,5 cm
Hmotnosť OTA 4,7 kg
Celková hmotnosť 9,2 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií