Teleskop Bresser MESSIER DOBSON 6in planetárny

Teleskop Bresser MESSIER DOBSON 6in planetárny

Hodnotenie produktu: 5/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

150mm guľ.zrkadlo, f/8, 2in fokuser, tubus aj na rovníkovú montáž, slnečná fólia

339 € s DPH

Skladové číslo: 4716416

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Hvezdársky ďalekohľad Bresser Messier Dobson 6in planetárny je zrkadlový astro teleskop typu Newton s priemerom objektívu 150mm, dlhším 1200mm ohniskom a svetelnosťou f/8. Kvalitná optika na úrovni difrakčného limitu (Diffraction Limited Optics) podáva ostrý a kontrastný obraz. Veľkosť sekundárneho zrkadla je 45mm čo predstavuje cca 30% zatienenie. Napriek svojej nízkej cene tento teleskop svojim univerzálnym využitím a kvalitou konkuruje aj oveľa drahším astro ďalekohľadom. Veľkou prednosťou je rýchlosť zostavenia a jednoduchosť používania teleskopu. S dlhším ohniskom a menším sekundárnym zrkadlom je tento astro teleskop vhodný najma na vizuálne planetárne pozorovania (Mesiac, planéty), rozlišovanie 2-hviezd ale aj pozorovanie jasnejších planetárnych hmlovín a ďalších jasnejších deep-sky objektov. Teleskop je vybavený optickým hľadáčikom 6x30mm pre jednoduchšie vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe. V balení nájdete okulár Super Ploessl s ohniskom 25mm a upínacím priemerom 1,25in (31,7mm), s ktorým dosiahnete výsledné zväčšenie 48x. Pre vyššie aj nižšie zväčšenia budete potrebovať dokúpiť ďalšie 2-3 okuláre. Maximálne prakticky využiteľné zväčšenie teleskopu je cca 300x. Zaostrovací mechanizmus teleskopu je jednoduchý hrebeňový s výstupom pre 2in (50,8mm) a s adaptérom v balení aj 1,25in (31,7mm) príslušenstvo. Optický tubus je uchytený v obručiach, v ktorých je možné ním otáčať a nájsť tak správnu pozorovaciu pozíciu či ho jednoducho vyvážiť. Dobson disponuje aj veľkými polkruhmi pre plynulý výškový chod tubusu. Ďalšou inováciou, ktorú ocení každý astro amatér je možnosť v priebehu pár minút tubus vybrať z Dobsonovej základne a jednoducho ho pripojiť pomocou voliteľnej lišty k rovníkovej montáži pre planetárne astrofotografovanie. Na tento účel nie je potrebné pri fotení s DSLR dokupovať fotoadaptér, nakoľko okulárová redukcia je vybavená závitom M42x0,75mm, stačí dokúpiť už len T2 krúžok pre konkrétnu značku DSLR. Výška ďalekohľadu pri pozorovaní v zenite dosahuje cca 115cm. Drevotriesková základňa sa veľmi ľahko poskladá aj rozoberá. S teleskopom v balení teraz nájdete aj certifikovanú slnečnú fóliu v rámiku určenú na bezpečné pozorovanie slnečnej fotosféry (slnečné škvrny, granulácia, spikuly) alebo zatmení Slnka či prechody planét popred slnečný disk.

Slnečná fólia v rámiku sa pred pozorovaním Slnka musí bezpečne upevniť vždy len pred objektív ďalekohľadu. Nechránený pohľad do Slnka alebo jeho okolia bez špeciálnej slnečnej fólie by malo za následok nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Nikdy nenechávajte deti s ďalekohľadom bez dozoru poučenej dospelej osoby!

Obsah balenia: zrkadlový teleskop Dobson (optický tubus + základňa), okulár Super Plössl 25mm, optický hľadáčik 6x30mm, predlžovací adaptér 25mm pre okulárový výťah, redukcia 2in-1,25in, slnečná fólia v rámiku

Hlavné využitie astrofotografia, mesiac a planéty, hmloviny a galaxie, slnko
Optický dizajn zrkadlový Newton
Velkosť objektívu 150 mm
Ohnisková vzdialenosť 1200 mm
Relatívna svetelnosť f/8
Zväčšenie (využiteľné max.) 300x
Zväčšenie s okulármi v balení 48x
Okuláre v balení 25 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 0,86 arcsec
Montáž azimutálna montáž Dobson
Pohon montáže len manuálny
Hľadáčik optický
Rozmery OTA 17,5 x 80 cm
Hmotnosť OTA 8,3 kg
Celková hmotnosť 16,1 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií