Teleskop Bresser MESSIER DOBSON 5in

Teleskop Bresser MESSIER DOBSON 5in

Hodnotenie produktu: 4.35/5 (26x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

130mm parabolické zrkadlo, f/5, tubus aj na rovníkovú montáž

229 € s DPH

Skladové číslo: 4716413

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Hvezdársky ďalekohľad Bresser Messier Dobson 5in je stolový astro teleskop typu Newton s priemerom zrkadlového objektívu 130mm, ohniskom 650mm a svetelnosťou f/5. Teleskop je vybavený kvalitným parabolickým hlavným zrkadlom, ktoré dosahuje oveľa lepšiu ostrosť a kontrast výsledného obrazu ako ďalekohľady s obyčajným guľovým zrkadlom. Kvalitná optika spĺňajúca difrakčný limit (Diffraction Limited Optics) zaručuje detailný, ostrý a kontrastný obraz (Strehl index >0,8). Veľkosť sekundárneho zrkadla je 47mm. Napriek svojej nízkej cene tento teleskop svojim univerzálnym využitím a kvalitou konkuruje aj oveľa drahším astro ďalekohľadom. Hlavnou prednosťou je rýchlosť zostavenia a jednoduchosť používania teleskopu. Tento malý teleskop, vhodný aj na cestovanie, so základňou typu Dobson je pripravený z výroby a po vytiahnutí z krabice ho jednoducho postavíte na stôl vo svojej záhrade a v priebehu niekoľkých minút môžete pozorovať. S krátkoohniskovým teleskopom Bresser Messier Dobson 5in sa vďaka jeho širšiemu zornému poľu a 130mm objektívu nemusíte obmedzovať len na pozorovanie Mesiaca a jasných planét, uvidíte aj jasnejšie deep-sky objekty ako sú hmloviny, galaxie, guľové či otvorené hviezdokopy. Teleskop je vybavený LED hľadáčikom na jednoduchšie vyhľadávanie objektov nočnej oblohy. V balení nájdete aj 2 okuláre typu Kellner s ohniskami 9mm a 25mm a s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm), s ktorými dosiahnete výsledné zväčšenie 26x a 72x. Maximálne prakticky využiteľné zväčšenie teleskopu je cca 260x. Zaostrovací mechanizmus teleskopu je jednoduchý hrebeňový s výstupom pre 1,25in (31,7mm) príslušenstvo. Mesačný filter dodávaný s teleskopom vám umožní vidieť obrazové detaily na povrchu Mesiaca, ktoré by inak zanikli v jeho jase. Ďalekohľad je vybavený aj kompasom a vodováhou pre jeho ľahšiu orientáciu v priestore. Optický tubus je uchytený v obručiach, v ktorých je možné ním otáčať a nájsť tak správnu pozorovaciu pozíciu či ho jednoducho vyvážiť. Ďalšou inováciou, ktorú ocení každý astro amatér je možnosť v priebehu pár minút tubus vybrať z Dobsonovej základne a jednoducho pripojiť k rovníkovej montáži pre veľmi nenáročné astrofotografovanie.

Obsah balenia: optický tubus, obruče a lišta, Dobson základňa, 2ks okuláre Kellner (9mm, 25mm), mesačný filter, LED hľadáčik

Hlavné využitie mesiac a planéty, hmloviny a galaxie
Optický dizajn zrkadlový Newton
Velkosť objektívu 130 mm
Ohnisková vzdialenosť 650 mm
Relatívna svetelnosť f/5
Zväčšenie (využiteľné max.) 260x
Zväčšenie s okulármi v balení 26x, 72x
Okuláre v balení 9 mm, 25 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 1,06 arcsec
Montáž azimutálna montáž Dobson
Pohon montáže len manuálny
Hľadáčik LED
Rozmery OTA 15 x 15 x 61 cm
Hmotnosť OTA 3,1 kg
Celková hmotnosť 6,6 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií