Teleskop Explore Scientific ED-APO 165-1155 FPL-53 CF 3in FT

Teleskop Explore Scientific ED-APO 165-1155 FPL-53 CF 3in FT

Hodnotenie produktu: 4.09/5 (11x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

165mm ED-APO triplet, f/7, FPL-53, 3in výťah FT, 2in diagonál, hľadáčik, kufor

9990 € s DPH

Skladové číslo: 0112165

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Hvezdársky ďalekohľad Explore Scientific ED-APO 165/1155 FPL-53 Carbon Fibre 3in FT je šošovkový teleskop so 165mm apocromatickým objektívom, 1155mm ohniskom a svetelnosťou f/7. Teleskop je univerzálne využiteľný, perfektný na vizuálne pozorovanie nočnej oblohy a pozemských cieľov a vďaka relatívne nízkej svetelnosti objektívu, f/7, aj na seriózne astrofotografovanie. Objektív teleskopu je vyrobený zo špeciálneho top optického skla FPL-53 s extrémne nízkou disperziou pre ohromujúcu ostrosť a kontrast obrazu bez známok farebnej chyby. Jednotlivé 3 optické členy refraktora sú oddelené 2 vzduchovými medzerami a prinášajú neskreslený obraz v celej šírke zorného poľa. Vypočítaná hodnota indexu poly-Strehl je 0,96. Veľký špičkový okulárový výťah FTF3235B-A Feather Touch® s priemerom 3in (7,62cm) umožňuje astrofotografovanie bez vinetácie aj s veľkoformátovými DSLR snímačmi. Robustný fokuser disponuje dvojstupňovým zaostrovacím mechanizmom s prevodom 1:10 pre jemné a precízne zaostrovanie obrazu. Tuhosť konštrukcie okulárového výťahu zaručí nielen jednoduché a presné zaostrovanie, ale zamedzí aj nežiadúcim pohybom snímača kamery počas expozície. Teleskop sa dodáva s kvalitným 2in diagonálnym zrkadlom s 99% odrazivosťou a redukciou na používanie okulárov a iného príslušenstva s upínacím priemerom 1,25in. Je tiež možné dokúpiť 3in diagonál pre moderné ultra širokouhlé okuláre s redukciou aj pre používanie 2in okulárov. Spolu s teleskopom v balení nájdete aj kvalitný optický hľadáčik 8x50mm s LED podsvietením, ktorý je možné využiť aj ako polárny hľadáčik so samostatne zaostriteľnou osnovou pre južnú aj severnú hemisféru. Hľadáčik disponuje vzpriameným obrazom a 90° sklonom okulára, ktorý je možné dobre využiť aj s TDM alebo ak montáž nedisponuje polárnym hľadáčikom. Optický tubus je vyrobený z ľahkých uhlíkových vlákien a doplnený odľahčenými obručami a vysúvateľnou rosnicou. Ľahký karbónový tubus s 3in (76,2mm) dovetail lištou v štýle Losmandy je možné pripevniť na takmer akúkoľvek stabilnú montáž s adekvátnou nosnosťou. Rúčka, ktorá je súčasťou obručí poslúži nielen na prenášanie teleskopu, ale najmä na pripevnenie fotoaparátu pre širokouhlé zábery nočnej oblohy. Optický tubus je vybavený aj vysúvacou rosnicou proti zaroseniu objektívu a rušivému bočnému svetlu. Teleskop sa dodáva s pevným prepravným kufrom na kolieskach.

Obsah balenia: optický tubus s obručami a 3in Losmandy lištou, optický hľadáčik 8x50mm, prepravný kufor, 2in diagonálne zrkadlo, bez montáže a bez statívu

Hlavné využitie astrofotografia, mesiac a planéty, hmloviny a galaxie, pozemská príroda
Optický dizajn šošovkový ED-APO
Velkosť objektívu 165 mm
Ohnisková vzdialenosť 1155 mm
Relatívna svetelnosť f/7
Zväčšenie (využiteľné max.) 330x
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm), 3 in (76,2 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 0,83 arcsec
Montáž OTA bez montáže a statívu
Hľadáčik optický
Rozmery OTA 20 x 20 x 102 cm
Hmotnosť OTA 13,2 kg
Celková hmotnosť 13,2 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií